Strona główna | Kontakt
billboard
STRONA GŁÓWNA
O NAS
AKTUALNOŚCI
KONKURSY GRANTOWE DLA NGO
KONKURSY GRANTOWE DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH
WAKACJE W PŁOCKU NA WESOŁO
KONKURSY TEMATYCZNE
STREETWORKING W PŁOCKU
Projekt "Sport na podwórko"
Projekt "Szczypiorniak na podwórko"
Projekt "Pracujemy na ulicy"
JESTEŚMY TWOIM PARTNEREM
ZOSTAŃ NASZYM PARTNEREM
KALENDARZ
OGŁOSZENIA
GALERIA
 STREETWORKING W PŁOCKU / Projekt "Szczypiorniak na podwórko"

 

O PROJEKCIE

Piłka ręczna i ulica – to słowa klucze do nowego projektu, jaki w Płocku realizuje trzech partnerów: Instytut Rozwoju Sportu i Edukacji, Fundacja „Fundusz Grantowy dla Płocka” i Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock. Działania  finansowane są  w ramach programu „Obywatele dla Demokracji” i potrwają do kwietnia 2016 r.

Główne założenie projektu to przede wszystkim opracowanie i przetestowanie modelu współpracy lokalnych klubów sportowych i organizacji pozarządowych  na rzecz dzieci ze środowisk zagrożonych wykluczeniem społecznym.  Opracowaniem i upowszechnieniem wypracowanego modelu zajmie się lider partnerstwa- IRSiE, w Płocku działania testują i wdrażają partnerzy: Fundusz Grantowy i SPR ORLEN Wisła Płock.

Fundusz odpowiada za zrekrutowanie streetworkerów i dzieci, ORLEN Wisła Płock za organizację treningów piłki ręcznej.

Działania związane z projektem na płockich ulicach realizuje troje streetworkerów, którzy pod opieką mają 30 dzieci z osiedli Dobrzyńska, Stare Miasto i Dworcowa.

Grupy są mieszane. Streetworkerzy organizują dzieciom wyjścia na treningi piłki ręcznej, prowadzą także zajęcia animacyjne na podwórkach. Korzystają również z atrakcji miasta, często spotkać ich można na orlikach, pływalniach czy spacerach po Starówce.

Projekt otrzymał dofinansowanie ze środków Programu Obywatele dla Demokracji, finansowanego ze środków EOG.


PUBLIKACJE

  • Model włączania sportu w pracę z dziećmi i mlodzieżą zagrozoną wykluczeniem społecznym.  Do pobrania
  • Manual. Jak realizować streetworking skierowany do dzieci i młodzieży z wykorzystaniem sportu? Do pobrania

WYDARZENIA

W dniu 23 wkietnia 2016 r. uczestnicy projektu spotkali się na warsztacie podsumowującym projekt.

Konferencja pt.: Zagraj z nami o przyszłość dzieci! Klub sportowy i organizacja pozarządowa, a rozwiązywanie problemów społecznych

18 kwietnia 2016 r. godz. 13:00 – 17.00
Orlen Arena, Plac Celebry Papieskiej 1, Płock.
 

Konferencja inicjuje debatę o społecznej odpowiedzialności klubów sportowych i biznesu, które dzięki współpracy z organizacjami pozarządowymi i samorządem, mogą mieć kluczowy wpływ na rozwiązywanie problemów społecznych, szczególnie najmłodszego pokolenia.

Ważnym aspektem w dyskusji jest rola edukacji przez sport, który może nie tylko przeciwdziałać otyłości i uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, ale także pełnić funkcje socjalizacyjne i społeczne.

            Szczególnie zapraszamy organizacje i samorządy zainteresowane poszerzeniem współpracy w obszarze zapobiegania wykluczeniu społecznemu dzieci i młodzieży.

            Podczas konferencji zaprezentujemy model wypracowany w projekcie "Szczypiorniak na podwórko", dotyczący współpracy klubów sportowych i organizacji pozarządowych na rzecz rozwiązywania problemów społecznych. Podobne inicjatywy mogą być wdrażane na innym terenie lub w nieco innych warunkach środowiskowych. O tym, jak to robić, będą rozmawiać przedstawiciele m.in. znanych klubów sportowych, organizacji społecznych, samorządu i biznesu. W dyskusji wezmą udział także eksperci i praktycy zaangażowani w realizację projektu w Płocku.

Jak się zgłosić?

Program konferencji

Opis konferencji

Fotorelacja:

W dniu 22 stycznia 2016 r. uczestnicy projektu wzięli udział w warsztatach zdrowego żywienia.

Młodzi sportowcy dowiedzieli się, jak się odżywiać, żeby mieć jeszcze lepsze wyniki.

W trakcie warsztatów zdrowego żywienia przygotowali:
1. Sałatkę z pęczaku z ciecierzycą, jarmużem i siekanym jajkiem
2. Sałatkę owocową z ziołami i prażonym słonecznikiem
3. Koktajl owocowy
4. Naturalny izotonik.

W dniu 16 stycznia 2016 r. uczestnicy projektu wyjechali uczyć się kibicowania i postaw prosportowych na mecz Węgry-Czarnogóra podczas Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej.

Wyjazd uznajemy za super udany, i zamieszczamy fotorelację


12 grudnia 2015 r. odbył się II turniej dla naszych podopiecznych.

Zacięta walka sprawiła, że grupa z płockiej Starówki zajęła II miejsce w turnieju, a królem strzelców został Ksawery Podgórski. Gratulujemy!

Zdjęcia

26 września 2015 r. dzieci uczestniczące w projekcie Szczypiorniak na podwórko rozegrały I turniej w grach i zabawach sportowych.

Organizatorem akcji była Sekcja Piłki Ręcznej Wisła Płock.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji


Więcej o tym co robimy znajdziecie na naszym profilu na Facebooku

 


NASI STREETWORKERZY

 
Adrian Fabrykiewicz
Od 16. roku życia wiążę swoją przyszłość ze sportem i pracą z młodymi ludźmi. Jeszcze jako gimnazjalista usłyszałem od swojego przyjaciela, którego stawiałem za autorytet następujące słowa: "dzieciaki to przyszłość tego świata, trzeba je tylko dobrze pokierować". Od 5. lat wytrwale staram się realizować ideę dawania młodym ludziom szansy na lepsze życie.

Hobby: parkour
 
Pracuje na osiedlu Dobrzyńska.
 
Aleksandra Marcjańska
Wesoła, roztrzepana, tryskająca pozytywną energią i optymizmem. Absolwentka Pedagogiki opiekuńczo-wychowawczej z muzyką w Państwowej Szkole Zawodowej w Płocku oraz studiów magisterskich na kierunku: Pedagogika wychowania przedszkolnego z elementami logopedii w Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
 
Hobby: muzyka, śpiew, taniec, sport oraz animacje dla dzieci.
 
Pracuje na osiedlu Dworcowa.
   
   
   
 
 
Jakub Jabłoński
W 2013 zakończyłem 3-letnie studia na Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej na kierunku pedagogicznym, a dwa lata wcześniej z sukcesem przebrnąłem  przez 13-letnią edukację w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku (w klasie fortepianu – I stopień i instrumentów perkusyjnych – II stopień). W dotychczasowym życiu uczyłem i nadal się uczę tego, co lubię – pracy z dziećmi i młodzieżą oraz muzyki, która z każdej strony i w każdej chwili wypełnia moje życie – pracuję w końcu także jako organista w Kościele. Od lipca poprzedniego roku jestem szczęśliwie żonaty, a decyzja ta była podjęta nie nieplanowaną ciążą czy chęcią wzięcia wspólnego kredytu na życie, a ogromną miłością i pragnieniem życia ze sobą. Poza pracą z dziećmi interesuję się piłką nożną, a w szczególności śledzę wydarzenia na naszym rodzimym, polskim podwórku oraz, jak wcześniej wspomniałem, muzyką, a moimi autorytetami muzycznymi są: Ray Charles i Adam Sztaba. Od ponad roku spełniam się także w płockim zespole muzycznym Klub Zdesperowanych Romantyków.
 
WsteczDo góry
Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka"

09-402 Płock
ul. Misjonarska 22, pokój 32
tel. (024) 367 44 44