Strona główna | Kontakt
billboard
STRONA GŁÓWNA
O NAS
AKTUALNOŚCI
KONKURSY GRANTOWE DLA NGO
KONKURSY GRANTOWE DLA OSÓB INDYWIDUALNYCH
WAKACJE W PŁOCKU NA WESOŁO
KONKURSY TEMATYCZNE
STREETWORKING W PŁOCKU
Projekt "Sport na podwórko"
Projekt "Szczypiorniak na podwórko"
Projekt "Pracujemy na ulicy"
JESTEŚMY TWOIM PARTNEREM
ZOSTAŃ NASZYM PARTNEREM
KALENDARZ
OGŁOSZENIA
GALERIA
 STREETWORKING W PŁOCKU / Projekt "Pracujemy na ulicy"
 
PRACUJEMY NA ULICY 
 
Projekt polega na realizacji środowiskowych (pozaszkolnych) działań profilaktycznych w zakresie rozwiązywania problemów alkoholowych i przeciwdziałania narkomanii skierowanych w szczególności do dzieci i młodzieży z grup ryzyka oraz ich rodziców, np. programy animatorów podwórkowych, pedagogów ulicy, streetworking z wyłączeniem realizacji zadania w ramach placówki wsparcia dziennego.
 
Celem głównym jest ograniczenie skali dysfunkcyjnych zachowań 21 płockich „dzieci ulicy” oraz poprawa ich funkcjonowania społecznego, a także wsparcie ich rodzin w procesie wychowania i opieki w okresie styczeń-grudzień 2016.
 
Plan pracy

Zadanie realizowane będzie w trybie ciągłym, tzn. przez okres 12 miesięcy. Wszyscy pedagodzy prowadzić będą prace z grupami zrekrutowanymi wiosną 2014 r.

 

Plan pracy pedagogów wynika bezpośrednio z przyjętych celów projektu. Składa się z czterech typów działań:

1

2

3

4

Zajęcia pedagogiki ulicznej tj. animacja i organizacja czasu wolnego – zajęcia wychowawcze, profilaktyczne, środowiskowe, socjokorekcyjne

mediacje środowiskowe i superwizje

organizacja projektów dla dzieci i ich rodzin (wydarzenie)

usamodzielnianie członków grupy

 
Nasi streetworkerzy
 
ANNA BILIŃSKA
 
Ania to interesująca się resocjalizacją, pedagog. Pełna empatii oraz wyrozumiałości. Uzdolniona plastycznie, miłośniczka psów, kochająca jazdę na rowerze.  Łączenie zabawy z nauką to wg niej najlepsza forma nauki.
Ania pracuje na płockiej Starówce.
MARCIN MATUSZEWSKI
 
Mam na imię Marcin, ale pewnie większość z was doskonale mnie zna. To cały ja - szalony, przebojowy, tryskający optymizmem i zawsze chętny do pomocy chłopak. Pracuję ...na ulicy, ale hola ... to nie to, co myślicie. Spełniam się zawodowo jako dość nietypowy pedagog. A poza pracą kręci mnie wiele rzeczy: sport, taniec w zespole ludowym, gra na saksie w orkiestrze strażackiej, no i śpiew! Przygrywam na keyboardzie i śpiewam na potęgę. Ponadto w wolnych chwilach lubię jeździć rowerem, a także zwiedzać ciekawe zakątki naszego kraju. Żyj tak, jakby jutro miał się kończyć świat - to moje motto życiowe.
Marcin pracuje na osiedlu Dworcowa
TOMEK GĘBAROWSKI
 
Mam na imię Tomek. Jestem pedagogiem który niedawno  rozpoczął swoją przygodę ze streetworkingiem. Moja największa pasja to muzyka i dzielenie się nią  oraz praca z młodymi ludźmi.
Tomek pracuje na osiedlu Dobrzyńska.
 

 Więcej o tym co robimy znajdziecie na naszym profilu na Facebooku 

 
 
 
 
 
WsteczDo góry
Fundacja "Fundusz Grantowy dla Płocka"

09-402 Płock
ul. Misjonarska 22, pokój 32
tel. (024) 367 44 44